قدمت دوربین مداربسته ارزان خودران کوچک و بانمک گوگل به انتها رسید

کمپانی Waymo فعالیت رانندگی با اتومبیل خودران بانمک و بدون فرمانی را که در سال ۲۰۱۴ میلادی بوسیله گوگل معرفی شده بود تمام کرد . رهبران Waymo دیروز در بلاگ این مجموعه نوشتند , زمان آن فرا رسیده که «ناوگان کرم‌های شب‌تابمان ( نامی که Waymo برای این دوربین مداربسته ارزان‌های کوچک به فعالیت می برد ) را بازنشسته کنیم» و تمرکزمان را روی استفاده از تکنولوژی خودران در بقیه دوربین مداربسته ارزانها قرار دهیم ; دوربین مداربسته ارزانهایی مانند مینی‌ون‌های «کرایسلر پاسیفیکا» ( Chrysler Pacifica ) که خود شرکت Waymo اوایل امسال راهی خیابان‌ها نموده است .

رهبران شرکت Waymo نوشتند : «با تمرکز روی ایجاد انبوه دوربین مداربسته ارزانهایی مثل مینی‌ون پاسیفیکا , ما میتوانیم تکنولوژی دوربین مداربسته ارزانهای به طور کامل خودران را سریع‌تر در سرویس کسانی بیشتری قرار دهیم» . آن‌ها همینطور می گویند تمرکز روی دوربین مداربسته ارزانهایی با دوربین مداربسته ارزان انبوه قادر است فرصت‌های بیشتری را برای تست کردن در اختیارشان قرار دهد . به دلیل آنکه دوربین مداربسته ارزان کرم‌های شب‌تاب به حداکثر ۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود بود .

این جنبش مطلقا نشان میدهد که گوگل در درحال حاضر تغییر و تحول سیاست از دوربین مداربسته ارزان کردن دوربین مداربسته ارزان خودران و رقابت با دوربین مداربسته ارزانکنندگان اتومبیل است , و به جای آن در سوی همیاری و فروش تکنولوژی به دوربین مداربسته ارزانسازان مشتاق حرکت می کند . گوگل در‌این سطح بایستی با تعداد اندکی از کمپانی‌های دیگر برای فروش تکنولوژی دوربین مداربسته ارزان خودران رقابت کند . ولی گوگل در زمینه ی آزمایش نسبت به رقبا پیش است , و در نهایت فروختن این تکنولوژی برایش به مراتب آسان‌تر از یافتن راهی برای دوربین مداربسته ارزان انبوه و بازاریابی برای دوربین مداربسته ارزان‌های خودران خودش خواهد بود .

با این حال ناپدید شدن او‌لین دوربین مداربسته ارزان خودران Waymo ( و چشم‌انداز جسورانه‌ای که برای آینده‌ی دوربین مداربسته ارزانها داشت ) به نفع دوربین مداربسته ارزانهای عادی‌تر تا حدی ناامیدکننده است . گوگل دنیایی را تصور کرده بود که در آن خبری از فرمان , دسته‌دنده و پدال ترمز نمی باشد , و فضای داخل اتومبیل فقط به نشستن سرنشین‌ها اختصاص داراست . احتمالا روزی ما دوباره بدین نقطه برسیم . البته فعلا انتظار نداشته باشید اولی دوربین مداربسته ارزان خودرانتان تصویری خندان داشته باشد .

0 comments:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *