جستجوی دستگاه لیزر

در سال ۲۰۰۱ , برای تطبیق پرسرعت با پرورش سرعت بالا وب , سینگهال , با مهیا کردن قابلیت و امکان سود سرعت بالا دستگاه لیزر از نشانه های نو به طور اساسی طراحی مجددی دستگاه لیزر در الگوریتم لری پیج و برین کرد . ( یکی‌از اولین علامت ها در سیستم جدید تشخیص دربین صفحه ها تجاری و غیر تجاری بود که نتایج بهتری را برای کسانی که قصد خرید دارند را آماده نماید . )

در همان سال , یک مهندس به نام کریشنا بهارات فهمید که لینک های از صفحه ها قانونی باید وزن بیشتری در کاوش داشته باشند , ابداع یک نشانه ی حاذق دستگاه لیزر که اعتبار بیشتری را به وب سایت های متخصصان اعطا می نماید . ( این می بایست او‌لین تثبیت ابداع گوگل می بود ) . تغییر و تحول بخش اعظم اخیر , موسوم به بروز رسانی کافیین , کل سیستم ایندکس کردن گوگل را تجدید بنا کرده است تا مهندسان گوگل بتوانند سهل وآسان خیس آرم های نو را اضافه کنند .

گوگل در تشویق برای دستیابی به پیشرفت های نو با خلاقیت های خاص خویش دارای شهرت است . هرساله , یک نمایشگاه داخلی با اسم CSI ( مخفف ایده های جستجوی خل وچل وار – https://rtc24.com/ ) در عملکرد برای تولید جرقه ای نو با روشی نامتعارف برپا می کند که‌این اتفاقی پربازده است . بهبود پروسه ها در بخش اعظم نصیب ها به صورت مداوم است و مهندسان گوگل دستگاه لیزر به صورت پیوسته با بررسی نتایج بدرد نخور و بد در جستجوها درپی کشف عیوب اند .

در سال ۲۰۰۱ , یکی‌از جستجوهای ناموفق تبدیل به یک واقعه رشد کرد : سینگهال از نتایج ضعیف بدست آمده برای مردمان در جستجوی عبارت ( Audrey fino ( ( اسم شخصی ایتالیایی ) , فهمید که گوگل وبسایت هایی را که درباره Audrey Hepburn ( شخص ایتالیایی دیگری ) را در بالا نتایج نشان می‌دهد . در لهجه ایتالیایی Fino یعنی عالی ( fine انگلیسی ) . سیگنهال میگوید : ( ما فهمیدیم که fino اسم حقیقی و واقعی فرد متبوع است . اما این هوش در سیستم گوگل وجود نداشت . (

( خطایAudrey Fino ( سینگهال را واداشت تا در تلاشی یک سری ساله به بهبود سیستم در جستجوی دستگاه لیزر اسم ها بپردازد ( که این مسئله ۸ % تمامی ی جستجوها را شامل میگردد . ) دستگاه لیزر برای رفع این ایراد , او باید استاد ( bi – gram breakage ( می‌شد که توسط آن کلمه ها یک سری قسمتی را به واحدهای جدا از هم تبدیل میکرد . به عنوان مثال , ( نیویورک ( newyork ) ( به عنوان یک واژه ی دو بخشی ( New و York ) است . ولی در فیس سه قسمتی شدن واژه و کلمه ( نیویورک تایمز ( new york times ) ( مشخصا یک جستجوی متفاوت مدنظر است و ولی تمامی چیز معنای متفاوتی می گرفت در شرایطی‌که عبارت متبوع ( عرصه نیویورک تایمز ( newyork times square ) ( باشد . آدم ها به سرعت متوجه این تفاوت ها میشوند اما گوگل اینقدرها تیزهوش وجود ندارد و کلیه چیز بستگی به الگوریتم ها داراست .

عبارت ( Mike Siwek ( به ما نشان می‌دهد که گوگل چطور از پس این قصه برآمد . وقتی که سینگهال با نوشتن یک خط کد , لایه های نهفته هر یک از نتایج جستجو را برای ما به نمایش می‌گذارد . مشخص و معلوم است که چه علامت هایی برای تعیین نتایج بالایی جستجوی گوگل گزینش می شوند : رابطه دو گوشه ای ( bi – gram ) کلمه برای فهمیدن دستگاه لیزر اسم شخص Mike Siwek , یک هم معنی به کار رفته است و از یک وضعیت مکانی مصرف شده شده‌است .

سینگهال در ادامه توضیح میدهد که : ( شکستن ساختار عبارت Mike Siwek Lawyar Mi از زاویه رویت کرد یک مهندس گوگل این دسته است که دستگاه لیزر ما می‌گویم ما می‌توانیم این عبارت را به یک‌سری نصیب بشکنیم . ما می‌فهمیم که lawyer اسم خانوادگی نیست و Siwek نیز اسم میانه شخص نمی‌باشد و بهرحال Lawyer نیز نام یک شهر در ایالت میشیگان هم وجود ندارد و Lawyer یعنی شخص یک نماینده قانونی است . (


این اقتدار ادراک موتور جستجوی گوگل ستودنی است که از در میان داده های میلیون ها دستگاه لیزر کاوش بوجود آمده است . می دانیم که ( rock ( یعنی سنگ , همچنین ( stone ( یعنی سنگ که قادر است معنای تخته سنگ را هم بدهد . در حالتی که شما کلمه ی مورد نظر را به صورت ( rokc ( تایپ نمائید با این حال گوگل آن را rock می‌داند . درحال حاضر کلمه ی ( little ( را در اولِ آن قرار دهید و می بینید که پایتخت ایالت آرکانساس است که در صدر نتایج می آید . سینگهال می‌گوید : ( این بضاعت و توان مشابه لیوان مقدس در جستجو است ( اشاره به افسانه ای لیوان مقدس مسیح ) و فهم و شعور می کند کاربر چه میخواهد . در سود چنانچه شما چه بسا کلمه و واژه را درست تایپ نکنید , گوگل کارایی می نماید نتایج صحیح مورد نظر شما‌را پیدا کند . (

و گوگل

0 comments:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *