ترمز دستی برقی

بسیاری از اشخاص , با پدال های گاز الکترونیکی شناخت دارا هستند ; این پدال ها جایگزین پدال هایی گردیده اند که در نسل پیشین به صورت کاملاً مکانیکی روزنه گاز خرید خودرو فروش خودرو را در اختیار گرفتن می کردند . ولی نادر تر کسی با ترمز دستی الکترونیکی ( EPB ) شناخت دارااست . این سیستم تازه از اوایل قرن ۲۱ مسئله استفاده خرید خودرو فروش خودروسازان قرار گرفت . به نحوی که آئودی A8 مدل ۲۰۰۴ , دارای سیستم ترمزدستی الکترونیکی بود و تا سال ۲۰۰۹ تمام محصولات آئودی مجهز به این سیستم شدند . بعد از آئودی , خرید خودرو فروش خودروسازان دیگری مثل فولکس واگن , ولوو , کادیلاک , بیوک , جگوار و لکسوس هم از این سیستم استفاده بردند .

مکانیزم تلاش ترمزدستی های مکانیکی به این شکل بود که یک کابل از اهرم ترمز دستی به چرخهای عقب متصل می‌گردید و با کشیدن اهرم دستی یا پایی ( در بعضی گونه های مرسدس بنز و اتومبیل های آمریکایی ) , لنت های ترمز چرخ های عقب سرگرم میشد و از حرکت خرید خودرو فروش خودرو پرهیز می‌کرد . به صورت کلی , دو جور ترمزدستی الکترونیکی داریم . در دسته اولیه , ترمزهای عقب توسط کابل ( نظیر ترمزدستی های مکانیکی ) فعال می گردند , با این تفاوت که یک خرید خودرو فروش خودرو برقی کار دست راننده را انجام میدهد و نیروی موردنیاز فعال کردن ترمزدستی را تامین می کند . درین خرید خودرو فروش خودروها , ترمزدستی با فشار دادن یک دکمه , فعال یا غیرفعال می گردد و توسط یک چیپ الکترونیکی در دست گرفتن می شود که در حالت متعدد , نظیر وقتی که خرید خودرو فروش خودرو در سربالایی قرار گرفته است و قصد تکان مجدد دارااست , به یاری راننده می شتابد .


البته در مدل دوم , همانند فولکس واگن پاسات , خرید خودرو فروش خودرو الکتریکی ترمز دستی در کالیپر ترمز چرخ عقب جاسازی شده‌است . درین سیستم هیچ جور کابلی نیست و ترمزدستی صرفا به واسطه نیروی الکتریکی فعال می گردد . در شکل فشار دادن دکمه و فعال شدن ترمزدستی , لامپ نمایشگر روی دکمه راه اندازی پر‌نور شده و صدای هشدار هم شنیده میگردد . لازم به ذکر است این سیستم به وسیله همان دکمه نیز غیر فعال می‌شود . اما در اکثر اوقات خرید خودرو فروش خودروها , بعداز قرارگیری دنده در وضعیت D ( جنبش ) و فشردن پدال ترمز , ترمزدستی به صورت خود کار غیرفعال می گردد .

این سیستم هم معایب و مزایای خویش را دارااست . از مزایای این سیستم می توان به اندک شدن استهلاک قطعات ترمزدستی و نادر خیس شدن وزن خرید خودرو فروش خودرو و فضای اشغالی و از معایب آن می شود به هزینه بالای تعمیر و مراقبت آن اشاره نمود . البته دوستانی که عشق و علاقه وافری به ( دستی کشیدن ( دارا هستند , باید این عادت خویش را ترک کنند! شما حاضر به کنار گذاشتن عادت هستید؟

0 comments:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *