تاثیر آفتاب روی رنگ اتومبیل

در کشوری نظیر کشور ایران که چهار فصل را به صورت بدون نقص به خویش می‌بیند , محافظت از اتومبیل هم می بایست متناسب با این فصل‌ها باشد , چه در زمستان و چه در فصل تابستان .

البته در فصل‌تابستان که خورشید بی‌وقفه می تابد و گرمای هوا بیداد می‌کند , بر رمز رنگ خرید خودرو فروش خودروها چه می‌آید؟ در صورتی رنگ اتومبیل را چیزی شبیه پوست انسان در حیث بگیریم , می بایست روئت کرد چه آسیب‌هایی رویی‌ترین لایه اتومبیل را تهدید می‌کند؟ و آیا چیزی شبیه کرم ضدآفتاب برای خرید خودرو فروش خودرو موجود است که بتوان روی بدنه خرید خودرو فروش خودرو زد تا رنگ آن از آسیب‌های تابیدن نوروفروغ خورشید در امان باشد؟

البته تهدیدهایی که برای رنگ خرید خودرو فروش خودرو موجود هست الزاما به تابیدن فروغ بدون واسطه خورشید بازنمی‌گردد و موردها دیگری نیز موجود هست : مواردی نظیر باران‌های اسیدی , فضولات پرنده ها , شیره برخی درختان که مواد اسیدی دارد و . . . . حال ببینیم تهدیدهایی که برای رنگ خرید خودرو فروش خودرو موجود است چیست؟

همان‌طور که میدانید , رنگ خرید خودرو فروش خودرو ترکیبی از مواد شیمیایی متفاوت است که تحت‌تاثیر اشعه‌های ماورای بنفش خورشید عمر اثرگذار خود را از دست می دهد . مثلا در شرایطی‌که قرار است رنگ یک اتومبیل ۵۰ سال قدمت نماید , شاید بر اثر تابش نور بدون واسطه خورشید عمر آن به بیشتر از ۳۰ سال نرسد .

ولی از آنجایی که حالا در گرم‌ترین روزهای سال قرار داریم و نور و روشنایی خورشید همه‌چیز را تحت‌تاثیر خود قرار داده است , یک کارشناس خرید خودرو فروش خودرو توصیه می‌نماید که برای نگهداری رنگ خرید خودرو فروش خودروی خود از آسیب‌های ناشی از تابیدن نور بی واسطه خورشید در فصل‌تابستان , تا جایی که میتوانید اتومبیل را در سایه نگه دارید , این کار نیز به نگهداری رنگ خرید خودرو فروش خودرویتان کمک مینماید و هم از گرم شدن بیش از مقدار قطعات پلاستیکی باطن اتومبیل پیشگیری میکند , قطعات پلاستیکی داخلی خرید خودرو فروش خودرو در اثر گرمای بیش از حد گازهایی از خویش منتشر می‌نمایند که به علت شیمیایی بودن برای سالم سرنشینان زیان آور است . در‌واقع می‌توان اظهار کرد این واکس محافظ عملکردی مشابه کرم ضدآفتاب برای خرید خودرو فروش خودرو داراست , البته با این تفاوت که واجب وجود ندارد هر روز آن را روی بدنه خرید خودرو فروش خودرو بزنید ; بلکه به سفارش کارشناسان حداقل سالی یک‌بار و حداکثر سالی دو توشه فایده از این واکس برای اتومبیل کافی است . این واکس را می توانید از بازار اسباب و اثاث جانبی اتومبیل تهیه و تنظیم فرمائید .

منفعت از خیمه سفارش دیگری است که می‌توان برای رهایی رنگ خرید خودرو فروش خودرو از اشعه‌های مضر خورشید آن را امتحان کرد .

اما توجه داشته باشید که هر چادری برای خرید خودرو فروش خودرو مطلوب نیست . مثلا بعضی از چادرهای پلاستیکی که در بازار میباشند بخش اعظم سبب صدمه رساندن به رنگ خرید خودرو فروش خودرو می‌شوند , چون این چادرها زبر می‌باشند و هنگام استفاده خط‌های بیشماری بر بدنه خرید خودرو فروش خودرو به یادگار می‌گذارند . ایراد دیگری که این چادرهای پلاستیکی دارند این است که با تابش روشنایی بدون واسطه آفتاب و گرم شدن بر اثر گرما , گازهایی شیمیایی از خود متصاعد مینمایند که خویش به از لا‌به‌لا رفتن رنگ خرید خودرو فروش خودرو امداد می کند ; بنابراین بهتر است از چادرهای دولایه‌ای بهره فرمائید که لایه میانی آن‌ها پنبه‌ای است .
خرید خودرو فروش خودرویتان را سمباده نزنید
اما با توجه به اینکه در فصل گرم سال گرد و غبار متعددی روی اتومبیل می‌نشیند , حواستان باشد که برای نظافت کردن خرید خودرو فروش خودروی خود , از دستمال خشک استعمال نکنید , زیرا کشیدن دستمال کم آب روی خرید خودرو فروش خودرویی که گرد و غبار زیادی روی آن نشسته است نظیر سمباده کشیدن روی رنگ اتومبیل است و باعث می گردد ضخامت رنگ خرید خودرو فروش خودرو کمتر و کمتر شود ; بنابراین برای پاک کردن گرد و غبار حتما از دستمال یا ابر خیس استعمال فرمایید .

دیدنی است بدانید ضخامت رنگ در خرید خودرو فروش خودروهای متعدد بین ۸۰ تا ۳۰۰ میکرون ( یک دهم میلی‌متر ) است که در مدل‌های مختلف گوناگون است . برای مثال ضخامت رنگ پراید ۱۰۰ میکرون است , در حالی که ضخامت رنگ خرید خودرو فروش خودرویی مثل پورشه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میکرون است .
تهدیدهای تمام نشدنی برای رنگ اتومبیل
ولی به غیر از تابش بی واسطه آفتاب که میتواند موجب از بین رفتن رنگ اتومبیل شود , مورد ها دیگری نیز رنگ اتومبیل را تهدید می‌کند . به عنوان مثال باران‌های اسیدی که در شهرهای پهناور نظیر تهران فراوان باریده می شود و روی بدنه اتومبیل می‌نشیند یکی تهدیدهای جدی برای رنگ اتومبیل است .

شیره درختان و فضولات طیوران نیز بجهت دارا بودن مواد اسیدی قادر است به رنگ خرید خودرو فروش خودرو آسیب برساند .


برای مثال چنانچه فضله کبوتر برای مدتی روی بدنه خرید خودرو فروش خودرو باقی بماند , پس از تمیز کردن آن از بدنه اتومبیل خواهید مشاهده کرد که رنگ آن نصیب از بدنه با دیگر قسمت‌ها فرق خواهد کرد . براین اساس در صورتی برای رهایی از نور خورشید خرید خودرو فروش خودرو را زیر سایه درخت پارک کردید , حواستان به تبعات آن هم باشد .

0 comments:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *